další instituce resortu ŽP  
Správa jeskyní ČR CZ PL EN RU DE
Array
AKTUALITY


05.12.2016 ZPŘÍSTUPNĚNÉ JESKYNĚ V ZIMĚ

Jinovatka v Moravském krasu, archiv SJ ČR, foto J. F,ekHlavní sezóna ve zpřístupněných jeskyních ČR skončila sice již v říjnu, ale stále zůstává možnost se do podzemí vypravit. Teplota v jeskyních si udržuje stálou hodnotu a při obdivování podzemních krás vám tedy bude příjemně. Kdy je která jeskyně otevřená, najdete nejlépe v kalendáři umístěném vpravo nahoře na uvodní stránce www.caves.cz. 


Spodní patro SŠJ, archiv SJ ČR, foto P. ZajíčekSpráva jeskyní ČR

První mrazivé dny se zimní atmosférou podtrhují krásu adventního času. I zimní krajina láká k výletům. Přesto, že v zimním čase nastává turisticky klidnější období,  několik našich veřejnosti zpřístupněných jeskyní je stále otevřeno.
Před jejich návštěvnou je však nutno na stránkách Správy jeskyní  ČR podrobněji prostudovat jednotlivé provozní doby v zimních měsících.

V Čechách jsou od úterka do pátku otevřeny Bozkovské dolomitové jeskyně..V Moravském krasu jsou od úterý do neděle otevřeny jeskyně Punkevní, Výpustek a po předběžné dohodě jsou otevřeny také speciální okruhy ve Sloupsko-šošůvských jeskyních, včetně zážitkového okruhu „Po stopách Nagela“.

Ve všední dny je také možno navštívit další jeskyně na Moravě, Zbrašovské aragonitové a Na Pomezí a to také po předběžné dohodě přičemž ve Zbrašovských aragonitových jeskyních je možno provést skupiny nad 10 osob.

 

Pracovníci Správy jeskyní ČR se těší na Vaši návštěvu. 
Copyright © Správa jeskyní ČR | napište nám | mapa stránek | design by virushka | created by ONESOFT s.r.o.