další instituce resortu ŽP  
Správa jeskyní ČR CZ PL EN RU DE
Array
AKTUALITY


04.10.2016 ŘÍJEN V JESKYNÍCH

Vchod do jeskyní zafoukává vítr listím, archiv SJ ČR - foto I. MrázkováDny se krátí a s nimi i říjnová provozní doba ve zpřístupněných jeskyních České republiky. Pondělky jsou ve většině jeskyní zavíracím dnem. Pouze Koněpruské a Bozkovské dolomitové jeskyně jsou v pondělí v provozu. Také je nutné opravit, co se přes léto porouchalo.03.10.2016 HRANICKÁ PROPAST

Hranická propast, archiv SJ ČR

Hranická propast láká ku zkoumání svých tajemných hlubin. V úterý 27. září 2016 si členové České speleologické společnosti, základní organizace 7-02 Hranický kras, jímž je také jeden z nejlepších současných hloubkových potápěčů na světě Krzysztof Starnawski, připsali rekordní hodnotu dosažené hloubky, která byla změřena pomocí dálkově řízeného robota.
Úžasných 404 metrů!03.10.2016 FOTOGRAFICKÁ VÝSTAVA - KOŘENÁČE

Kořenový stalagmit, archiv SJ ČR - foto R. Mlejnek
Putovní fotografická výstava zachycující přírodní fenomén Kořenáče autorů Romana Mlejnka a Jiřího Rejla je po dobu tří měsíců instalována v Městské knihovně v Sezemicích.
Vernisáž 6. října 2016.10.07.2016 JESKYNĚ ČR NA HISTORICKÝCH MAPÁCH

Podpis zhotovitele mapy Jeskyně Výpustek, Antonína LolyPíšící kolega, skvělý fotograf a neúnavný sběratel všeho co se jeskyní týká, Petr Zajíček, představil ve své poslední publikaci historické mapy českých jeskyní, osoby, které se podílely na jejich tvorbě a období jejich vzniku. Součástí publikace Jeskyně České republiky na historických mapách je box se 46 rozkládacími věrnými kopiemi historických map.05.02.2016 SLAVÍME30.01.2016 ACTA SPELEOLOGICA 6/2015

Šestý díl řady Acta speleologica se jmenuje "Brouci (coleoptera) v jeskyních a propastech České republiky". Autoři Roman Mlejnek, Alois Hamet,a Jan Růžička spojili své síly a uvádějí souhrnná data svého průzkumu. Kniha obsahuje tabulky s výskytem brouků jak v krasových tak i pseudokrasových oblastech naší republiky.

 20.11.2015 ACTA SPELEOLOGICA 5/2014


Správa jeskyní CR vydala další publikaci z řady Acta speleologica. Profesor vídeňské městské vyšší reálné školy, R. Trampler sepsal svoje pojednání v roce 1891 a my si nyní můžeme tuto zajímavou knihu přečíst v překladu M. Koudelky.25.07.2015 DOMÁCÍ MAZLÍČCI A ZPŘÍSTUPNĚNÉ JESKYNĚ

Množí se dotazy, zda je možné vstoupit do jeskyní se psem. Buď neseném v přepravní kabele nebo na vodítku. V návštěvních řádech všech čtrnácti zpřístupněných jeskyní je uvedeno, že zvířata vnášet či vodit do jeskyní se NESMÍ. Poděkování těm, kteří toto opatření chápou a netrápí ani svého psa ani ostatní návštěvníky.04.12.2014 Publikace Naši netopýři

Netopýr indigo, zdroj web
Všem milovníkům tajemných letounů oznamujeme vydání krásné knihy s mnoha podrobnostmi ze života těchto nevšedních zvířat, kterou napsal M. Anděra a nazval ji  Naši netopýři. Publikace je k prodeji za 160 Kč.26.07.2014 NOVINKA - QR KÓD ZPŘÍSTUPNĚNÝCH JESKYNÍ!


Prostřednictvím QR kódu mohou návštěvníci jeskyní získat do svého mobilu více informací o zpřístupněných jeskyních.

 30.03.2012 JESKYNĚ

 
AKČNÍ CENA první encyklopedie o krasu, pseudokrasu a jeskyních, publikace JESKYNĚ  z edice Chráněná území České republiky, svazek XIV. stanovena na 550 Kč!!! (Poštovné a balné dle aktuálního ceníku ČP)
.Errata.24.03.2010 OHROŽENÍ NETOPÝŘI


Syndrom bíleho nosu, WNS, zdroj web Francimus

Geomyces destructans - zhoubná houba způsobující tzv. syndrom bílého nosu (White-nose syndrom),  se začíná šířit a ohrožuje také netopýry žijící v naší republice.

  
Copyright © Správa jeskyní ČR | napište nám | mapa stránek | design by virushka | created by ONESOFT s.r.o.